پرسش‌های مهاجرت به استرالیا

همواره برای متقاضی مهاجرت به استرالیا سؤال‌های زیادی وجود دارد.

برخی از این پرسش‌ها بسیار شخصی و تخصصی هستند و بهتر از آن‌ها را در بخش ارزیابی از وکلای به نام مهاجرت بپرسید. ولی برخی دیگر عمومی هستند.

ما سعی کرده‌ایم مجموعه‌ای از این پرسش‌ها را در این بخش پاسخ بدهیم. این پرسش‌ها توسط وکلای رسمی مهاجرت به استرالیا پاسخ داده شده.

اگر نتوانستید پاسخ پرسش‌تان را در بین پرسش‌های متداول پیدا کنید و اگر باور دارید یک پرسش شخصی و خاص نیست، می‌توانید آن را برای ما بفرستید تا در اسرع وقت بررسی و پاسخ‌دهی شود.

در فرم زیر شما می‌توانید سوالات خود را مطرح کنید.

پرسش‌های متداول

مدت اعتبار مدرک زبان آیلتس و PTE متقاضی اصلی برای اداره مهاجرت استرالیا ۳ سال می‌باشد.

برای دریافت ویزای توریستی استرالیا نیازی به ارائه پایان خدمت نیست ولی در مورد ویزاهای تحصیلی وضعیت نظام وظیفه مهم است و در صورت مشمول بودن شخص یا نداشتن کارت پایان خدمت از دید دولت استرالیا امتیاز منفی در نظر گرفته می‌شود.

برای درخواست ویزای دائم در فرم مربوطه در مورد کارت پایان خدمت سئوال پرسیده می‌شود ولی الزامی مبنی بر داشتن آن وجود ندارد

در صورتی که پدر یا مادر اقامت دائم یا شهروندی استرالیا را داشته باشند به نوزاد متولد شده در خاک استرالیا به طور مستقیم شهروندی اعطا می‌شود.

ولی در غیر این صورت باید برای دریافت ویزایی شبیه به ویزای والدین برای او اقدام کرد.

البته اگر کودک متولد شده در خاک استرالیا تا ده سالگی در استرالیا باقی بماند به وی شهروندی استرالیا داده خواهد شد.

به نظر می‌رسد این مورد برای پناهندگانی که سال‌ها در خاک استرالیا بلاتکلیف هستند کاربرد دارد.

با این کار پروفایل شما برای حداقل دو وکیل معتبر در استرالیا ارسال شده و نتیجه آن در کمتر از ۷ روز کاری به شما ایمیل خواهد شد. با این روش به خوبی از وضعیت و شرایط خود برای مهاجرت به استرالیا آشنا خواهید شد.

خیر، داشتن بیمه الزامی نیست. ولی متقاضی باید بتواند برای اثبات سابقه کار خود به اداره مهاجرت استرالیا مدارکی مانند قرارداد کاری، فیش حقوقی و … ارائه کرده و ایشان را متقاعد نماید.

این زمان با توجه به رشته متقاضی و سازمان ارزیابی کننده در استرالیا متفاوت است.

اداره آموزش استرالیا دانشگاه های سراسری و دولتی ایران به جز تعداد کمی از دانشگاههای پیام نور و علمی-کاربردی، غیر انتفاعی، دانشگاه شاهد، صدا و سیما ، دانشکده خبر و چند مورد دیگر را به عنوان موسسه‌های آموزشی سکشن یک طبقه بندی کرده است.

همچنین بر مبنای دسته‌بندی اداره آموزش استرالیا دانشگاه آزاد شعبه تهران، کرج، مشهد، اهواز، اصفهان، شیراز، تبریز، اردبیل، قائم شهر، قوچان، خوراسگان، نجف آباد، یزد و گناوه را در گروه یک دسته‌بندی شده‌اند.

شعبه‌ تهران دانشگاه پیام نور و علمی کاربردی و تعداد محدودی از دانشگاه های پیام نور شهرستان‌ها در سکشن یک دسته‌بندی شده‌اند.

سایر شعبه‌های دانشگاه آزاد، پیام نور و علمی-کاربردی و مؤسسات فنی و حرفه‌ایی که تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش ایران هستند، در سکشن دو قرار می‌گیرند.

در انتها لازم به یادآوری است که سازمان‌های ارزیابی شرایط خاصی برای ارزیابی مدارک دارند و احتمال این که در برخی موارد از لیست بالا پیروی نکنند، وجود دارد.

خوش آمدید!

به حساب خود در زیر وارد شوید

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را برای بازنشانی رمز عبور خود وارد کنید.